AML dla biur rachunkowych

Prowadzisz biuro rachunkowe?

Jeżeli tak, to z pewnością temat AML nie jest Ci obcy.

Jakby nie patrzeć – to kolejny biurokratyczny obowiązek, który nie wnosi żadnej wartości dodanej do Twojej pracy…

A co wnosi?

Tworzenie procedur, nowych formularzy, sterty papieru, sprawdzanie rejestrów z kontrahentami, szkolenia… marnowanie mnóstwa cennego czasu.

Jednak czynności związane z AML nie muszą być dla Ciebie nadmiernie uciążliwe. Jeżeli to dobrze zorganizujesz zaoszczędzisz sporo czasu, a obowiązki wypełnisz zgodnie z ustawą i Twoją procedurą.

Jak zaoszczędzić czas? Oczywiście automatyzując procesy AML.

Automatyzacja procedury AML dla biur rachunkowych

W jaki sposób?

  • Wyobraź sobie, że włączasz komputer i logujesz się na portalu dla biur rachunkowych.
  • Dodajesz swoich klientów, wpisując tylko ich numer NIP. Wszystkie dane z rejestrów (KRS, CEIDG, CRBR) pobiorą się automatycznie.
  • Jednym kliknięciem wysyłasz do klienta oświadczenia do wypełnienia. Uzupełnione dane pojawiają się automatycznie w portalu.
  • Weryfikujesz, czy dane z rejestrów i oświadczenia są zgodne, jeżeli tak – klient jest zweryfikowany. Obowiązek AML wypełniony.
  • Ocenę ryzyka klienta wypełniasz w klika minut korzystając z gotowych wzorców.
  • Podobnie – ogólna ocena ryzyka biura – powstaje w kilka chwil.
  • O konieczności dokonania ponownej oceny przypomni Ci system. Automatycznie.
  • W jednym miejscu masz wszystkich klientów, wypełnione przez nich formularze, widzisz poziom ryzyka każdego z nich i datę ponownej oceny, a na półkach nie pojawiają się kolejne segregatory, bo wszystko jest online…

Co zrobisz z zaoszczędzonym czasem? To już zależy od Ciebie 🙂

Czy taki portal to tylko marzenie? On już się tworzy! Niebawem będzie gotowy, żeby wspomóc Cię w Twojej codziennej pracy!

A tymczasem?

Tymczasem, jeżeli jeszcze nie masz gotowej procedury AML dla biur rachunkowych – możesz ją kupić w naszym sklepie.

Gdy tylko ruszy nasz portal – damy Ci znać. Przetestujesz go i jeżeli uznasz, że to coś dla Ciebie – przez pierwsze miesiące nie zapłacisz nic za jego użytkowanie – tak, żeby zwrócił Ci się wydatek na zakup procedury. Jednym słowem – procedura AML i wszystkie wymagane formularze będą gratis – zupełnie za darmo w naszym portalu.

Chcesz wiedzieć więcej o portalu i o AML? Zajrzyj na naszą stronę. Zebraliśmy tam całkiem sporo informacji na temat AML dla biur rachunkowych:

AML dla biur rachunkowych

To tutaj już za kilka miesięcy powstanie portal dla biur rachunkowych. I wiesz co? Po prostu nie może Cię w nim zabraknąć!

A jeżeli potrzebujesz już dziś procedurę, bo jeszcze jej nie masz, albo chcesz zaktualizować obecną – kliknij w link poniżej i przeczytaj, jak wygląda nasza procedura, przygotowana we współpracy z Kancelarią Prawną RPMS Staniszewski & Wspólnicy (https://rpms.pl/). Z nami masz pewność, że realizujesz swoje obowiązki wynikające z ustawy AML.

Procedura AML dla biur rachunkowych

Znajdziesz we wpisie

Kategorie

Tagi