Kalkulator wynagrodzeń 2022

Kalkulator wynagrodzen nowy lad

Jak liczyć wynagrodzenie od lipca 2022 r?

Nowy Ład 2.0 przynosi kolejne rewolucje w temacie obliczania wynagrodzeń pracowników. Nowe przepisy obowiązują już od lipca 2022. Jak liczyć teraz wynagrodzenie? Zaktualizowaliśmy nasz kalkulator. Śmiało korzystaj!

W sklepie dostępne są obie wersje kalkulatora, ale zachęcamy oczywiście do zakupu najnowszego. Wystarczy, że klikniesz w poniższy link:

Kalkulator wynagrodzeń od lipca 2022

Szukasz poprzedniego kalkulatora? Chcesz wiedzieć, jak powstał? Czytaj dalej:

Rozwiązania wprowadzone rozporządzeniem z 07.01.2022 r sprawiły, że nawet najbieglejsi w temacie płac zaczynają mieć wątpliwości… czy stosować ulgę dla klasy średniej, czy wycofać PIT-2, czy zrezygnować z przedłużenia terminów przekazania zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych…

Niejedną kadrową i księgową boli od tego głowa!

Nawet jeżeli nasze programy kadrowo-płacowe zostały już dostosowane do nowych wymogów – wybór nowych kryteriów, sprawdzanie jak zmieniają się potrącenia, są po prostu czasochłonne i często mało czytelne.

Z pomocą przychodzi wygodny kalkulator wynagrodzeń 2022 w pliku Excel – w formie prostej tabeli pozwoli przeanalizować wynagrodzenie pracownika w każdym miesiącu roku.

Jak powstał kalkulator wynagrodzeń 2022?

Pierwotnie był to plik stworzony tylko na potrzeby naszej firmy. Podzieliliśmy się z nim na jednej z grup dostępnych na Facebook – Grupie dla Księgowych (https://www.facebook.com/groups/1380421332216783 ). Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. W ten oto sposób plik został przetestowany przez ponad tysiąc księgowych. Uwzględniając ich uwagi, stworzyliśmy bardziej zaawansowany plik, w którym możesz wybrać wiele zmiennych i sprawdzić, jak zmieniają się poszczególne składniki wynagrodzenia.

Kalkulator wynagrodzeń nowy ład
Tak wygląda kalkulator wynagrodzeń w Excelu.

Dla kogo jest kalkulator wynagrodzeń 2022?

Jeżeli pracujesz w księgowości, czy dziale kadr i chcesz szybko sprawdzić, jak zmieni się wynagrodzenie pracownika przy zmianie różnych kryteriów, ten kalkulator z pewnością Ci się przyda. Z jego pomocą łatwo pokażesz pracownikowi jakie są możliwości – w ciągu kilku minut obliczysz różne wersje wynagrodzenia. Łatwo i przejrzyście.

Jeżeli jesteś pracownikiem i chcesz przeliczyć swoje wynagrodzenie, żeby samemu zobaczyć ile dostaniesz na konto w tym miesiącu – zrobisz to z pomocą kalkulatora.

Czy nie prościej skorzystać z kalkulatorów dostępnych w internecie?

Oczywiście, możesz to zrobić. Jeżeli są dla Ciebie wygodne, jak najbardziej.

My też przetestowaliśmy kilka z nich i uznaliśmy jednak, że to nie dla nas. Dlaczego?

Kalkulatory dostępne w internecie z reguły pozwalają na obliczenie wynagrodzenia w jednym miesiącu. O ileż lepiej jest zobaczyć od razu jak będą wyglądały dane w skali całego roku! Nasz kalkulator wynagrodzeń pozwala uzupełnić wartości dla całego roku.

Żeby po kilku dniach sprawdzić wynagrodzenie wpisane w kalkulatorach internetowych – musisz dane uzupełnić ponownie. To niepotrzebna strata czasu. A czas dzisiaj jest na wagę złota. Szczególnie w księgowości i kadrach w czasach nowego ładu…

Kalkulator w Excelu pobierasz na swój dysk. Wprowadzasz dane, zapisujesz i wracasz do nich kiedy tylko chcesz. Możesz skopiować kalkulator dla każdego pracownika osobno, zmieniać kryteria, porównywać uzyskane wartości. To bardzo duża oszczędność czasu.

W dostępnych w internecie kalkulatorach wybierasz warunki na samym początku wypełniania danych – np. czy ma być stosowana ulga dla klasy średniej, czy ma być stosowane rozporządzeni, itp. A przecież te kryteria mogą się zmieniać w trakcie roku! W kalkulatorze wynagrodzeń w Excelu możesz zmienić kryteria w dowolnym miesiącu, wiele razy w ciągu roku.

Wszystko możesz wydrukować w postaci przejrzystej tabeli.

Gdzie znajdę kalkulator wynagrodzeń według zasad obowiązujących do lipca 2022?

Po prostu kliknij w poniższy link i sprawdź szczegóły: Kalkulator wynagrodzeń 2022

Znajdziesz we wpisie

Kategorie

Tagi