JPK scalanie plików z różnych źródeł

Agregacja danych z różnych systemów sprzedażowych w celu stworzenia jednego pliku JPK_VAT

Na zamówienie naszego klienta, który prowadzi stację paliw, motel z restauracją oraz dodatkowo sprzedaż w Internecie stworzyliśmy narzędzie
do łączenia danych z każdego z punktów sprzedaży w celu wysyłki plików JPK_VAT.

Opis problemu

Sprzedaż na stacji paliw prowadzona jest z systemu McSpal 7 firmy McComp, w motelu z restauracją używano systemu Gastro POS firmy LSI Software, natomiast sprzedaż internetowa realizowana jest z wykorzystaniem systemu WF-Mag firmy Asseco. Dwa z tych programów generowały raporty w strukturze JPK_VAT, trzeci z nich tylko zwykłe zestawienie sprzedaży nieodpowiadające wspomnianej strukturze.

Firma w swoim systemie finansowo-księgowym (dalej FK) księgowała zbiorcze dane sprzedażowe na podstawie dziennego raportu kasowego z
drukarek fiskalnych z każdego z punktów sprzedaży. Raport JPK_VAT generowany z systemu FK w części dotyczącej sprzedaży nie zawierał więc szczegółowych danych sprzedażowych w postaci pojedynczych faktur tylko dane zbiorcze.

Problem polegał więc na tym aby dane zbiorcze w raporcie z systemu FK podmienić na dane szczegółowe z każdego z systemów z zachowaniem
struktury JPK_VAT i oczywiście uzgodnić całość.

JPK VAT scalanie plików z różnych źródeł

Nasze rozwiązanie w Excelu – agregacja danych w jeden plik JPK_VAT

Nasze rozwiązanie czyli prosta aplikacja oparta na Excelu i VBA dostosowuje szczegółowe dane sprzedażowe do struktury JPK_VAT oraz podmienia
dane zbiorcze na dane szczegółowe.

Aplikacja uzgadnia również najważniejsze kwoty do zestawienia obrotów i sald dostarczonego przez naszego klienta. Czyli otrzymujemy gotowy zestaw danych wymaganych przez Ministerstwo Finansów uzgodniony oczywiście do FK.

Pozostaje tylko wkleić je do zbiorczego JPK pani księgowej (zawierającego także faktury zakupowe), uzgodnić część deklaracyjną i ewidencyjną i wysłać.

Czy nasze rozwiązanie dla plików JPK_VAT sprawdzi się u Ciebie?

Uwaga – nasze rozwiązanie nie wyśle gotowego JPK_VAT do Ministerstwa Finansów! Ale pozwoli Ci zaoszczędzić czas, który poświęcasz na zbieranie i dostosowywanie danych do obecnych wymogów sprawozdawczych. Dane z różnych systemów zbierzemy w jeden zbiorczy plik.

Jeżeli tylko możesz wyeksportować dane sprzedaży z każdego systemu i będziesz mieć informacje wymagane w JPK_VAT, czyli m.in.: datę wystawienia, sprzedaży, numer faktury, numer NIP, kwoty netto i VAT każdej pozycji, itd… My zajmiemy się resztą.

Chcesz sprawdzić, czy to dla Ciebie? Napisz do nas.

Znajdziemy proste rozwiązanie dla Ciebie.

Znajdziesz we wpisie

Kategorie

Tagi